سؤالات متداول این بخش نیاز به بروز رسانی دارد!

برای اطلاع از تمامی امکانات و استفاده بهینه از سایت این بخش را با دقت مطالعه کنید.

درباره دیدپا

دیدپا چیست؟ دیدپا سایت بازار کار آنلاین است که به شرکت ها و افراد کمک می کند نیروی کاری خود را برای پروژه های کوتاه مدت یا بلند مدت پیدا کنند. برای انجام پروژه های خود، پروژه جدید ایجاد کنید تا متخصصان بتوانند پیشنهادات خود را ارائه کنند و در نهایت با انتخاب متخصص شروع پروژه خود را رقم زنید.
برای کارفرمایان، دیدپا دسترسی به هزاران متخصص در مهارت های مختلف را بدون نیاز به جا برای انجام کار، امکانات یا بیمه فراهم می آورد.
برای متخصصان، دیدپا هزاران کار نیمه وقت و تمام وقت بدون زحمت و هزینه پیشنهاد می کند.
برای اینکه بدانید دیدپا چطور کار میکند شاید بهتر باشد صفحه دیدپا چطور کار می کند را ببینید.


چطور ثبت نام کنم؟ ابتدا می بایست یک نام کاربری برای خود انتخاب کنید، از این پس سیستم شما را با این نام کاربری می شناسد. نام کاربری می بایست با حروف انگلیسی یا اعداد باشد و با حروف انگلیسی شروع شود. حداقل 4 و حداکثر 15 کاراکتر.
سپس ایمیل خود را وارد کنید و رمزعبور خود را انتخاب کنید، سیستم به شما می گوید که آیا رمز شما قوی است یا خیر ولی انتخاب با شماست.
پس از سپری کردن این مرحله ایمیلی برای شما ارسال می شود که می بایست روی لینک داخل ایمیل برای فعال سازی حساب کاربری خود کلیک کنید یا کد فعال سازی خود را در صفحه فعال سازی وارد کنید تا حساب کاربری شما فعال شود.
پس از فعال سازی حساب کاری پروفایل خود را ویرایش کنید . اگر قصد دریافت پروژه را دارید حتما مهارت های خود را از لیست مهارت های من انتخاب کنید.


چه هزینه ای برای من خواهد داشت؟ کارفرما : هزینه کمی برای ثبت هر پروژه و اگر کارفرما عضو ویژه نباشد درصدی از کل مبلغ پروژه به عنوان کمیسیون.
پیمانکار : هزینه عضویت ویژه ماهیانه برای ثبت پیشنهاد و درصدی از کل مبلغ پروژه به عنوان کمیسیون.


من کارفرما هستم، چطور دیدپا به من کمک می کند؟ شما می توانید از مهارت های موجود در دیدپا حداکثر استفاده را ببرید.
اگر شما شرکت کوچک یا متوسطی دارید که نمی توانید کارمندان متعددی استخدام کنید، از طریق دیدپا می توانید نیروی کاری مورد نیاز خود را بصورت مجازی استخدام کنید. اگر نیاز به برنامه نویسی برای ایجاد سایت جدید، طراحی کارت ویزیت یا بسته بندی محصول و یا نیاز به متخصص برای تحقیقات کاری خود دارید، دیدپا ابزار قدرتمندی در دست شماست.
همین امروز پروژه خود را ایجاد کنید.


من پیمانکار هستم، چطور دیدپا به من کمک می کند؟ با دیدپا شما وارد یک بازار کار بزرگ می شوید که می توانید انتخاب کنید چه کاری انجام دهید، چه زمانی انجام دهید و کجا انجام دهید. هیچ کس مزاحم شما نخواهد بود.
با کار کردن در دیدپا بصورت آنلاین شما می توانید براحتی مشتریان خود را افزایش دهید و درآمد قابل توجهی کسب کنید.
شما می توانید در خانه باشید و روی پروژه های مهم کار کنید.
برای شروع کار در دیدپا، همین امروز ثبت نام کنید.


آیا دیدپا به من کار پیشنهاد می دهد؟ دیدپا به شما کار پیشنهاد نمی کند. سیستمی در اختیار شما قرار می دهد که از طریق آن می توانید به راحتی کار پیدا کنید.

پروفایل کاربر

وضعیت پروفایل به من می گوید پروفایل من تکمیل نیست، چطور می توانم پروفایل خود را تکمیل کنم؟ شما می توانید با انجام مراحل زیر پروفایل خود را تکمیل کنید:
1- وارد ویرایش پروفایل شوید. نام و نام خانوادگی را بصورت کامل وارد کنید.
2- آدرس و شماره تماس خود را بصورت کامل وارد کنید.
3- در قسمت مهارت های من، مهارت های خود را انتخاب کنید.
4- به پروفایل خود عکس اضافه کنید.
5- در قسمت ویرایش صلاحیت های من، رشته و مدرک تحصیلی خود را وارد کنید.
6- و در نهایت دوستان خود را از طریق ارسال دعوت نامه به سایت دعوت کنید.

توجه داشته باشید قسمت آخر باعث کسب درآمد برای شما خواهد شد. اطلاعات بیشتر در کسب درآمد.


چرا حساب کاربری من بسته شده است؟ چند حالت برای بسته شدن حساب کاربری وجود دارد. موارد زیر را بخوانید تا ببینید کدام یک از موارد در مورد شما صدق می کند:
1- عمومی ترین مورد برای بسته شدن حساب کاربر، قراردادن اطلاعات تماس در ایجاد پروژه، پیشنهاد یا پیام می باشد. قراردادن اطلاعات تماس (ایمیل، سایت، تلفن، موبایل) در سایت ممنوع می باشد به غیر از پروژه هایی که بصورت تمام وقت ثبت می شوند.
2- قرار دادن اطلاعات نادرست یا ممنوع در ایجاد پروژه، پیشنهاد یا پیام. این اطلاعات می تواند تبلیغ، موارد مغایر با شئونات اخلاقی یا اطلاعات نادرست باشد.
3- ساخت چند حساب کاربری. کاربر در دیدپا با یک حساب کاربری می تواند هم بصورت پیمانکار فعالیت داشته باشد هم کارفرما.
4- حساب کاربری شما برای بیش از 35 روز منفی باشد.
5- هر مورد دیگری که مغایر با قوانین سایت دیدپا باشد ممکن است باعث شود حساب کاربر بسته یا بطور کلی حذف شود. لطفا قوانین سایت را مطالعه کنید.

اگر شما فکر می کنید که حساب کاربری شما به اشتباه بسته شده لطفا از طریق فرم تماس با ما، مشکل خود را پیگیری شود. سایت دیدپا این حق را برای خود محفوظ می دارد که در هر زمان بدون نیاز به اطلاع قبلی، حساب کاربری را که برای سایت یا کاربر دیگر مشکل بوجود می آورد را ببندد.


چطور حساب کاربری خود را ببندم؟ امکان چنین کاری وجود ندارد. برای اینکه دیگر از ما ایمیلی دریافت نکنید تیک اطلاعیه های خود را در تنظیمات ویرایش اطلاعیه ها بردارید!

کاربر ویژه

کاربر ویژه چیست؟ کارفرما: با فعال کردن عضویت ویژه در هنگام انتخاب پیمانکار هیچ کمیسیونی از کارفرما کسر نمی شود
پیمانکار: برای شرکت در پروژه ها و ثبت پیشنهاد حتما باید عضویت ویژه فعال باشد
عضویت ویژه خود را فعال کنید.


هزینه کاربر ویژه چه مقدار می باشد؟ شما می توانید با مراجعه به صفحه تعرفه های سایت هزینه کاربر ویژه را مشاهده کنید.
چنانچه بعد از اتمام عضویت ویژه ، کاربر مبلغ عضویت ویژه را در حساب خود نداشته باشد عضویت وی به حالت کاربر معمولی بر میگردد.

کارفرما

چطور دیدپا به کارفرمایان کمک می کند؟ معمولا برای انجام پروژه های خود می بایست شخصی را استخدام کنید، این استخدام می تواند کوتاه مدت باشد یا بلند مدت. این شخص می تواند حقیقی باشد یا حقوقی اما چند سئوال پیش می آید:
1- چطور شخص مورد نظر را پیدا می کنید؟
2- از کجا مطمئن می شودید این شخص صلاحیت انجام پروژه شما را دارد؟
3- از کجا مطمئن می شوید قیمتی که این شخص برای انجام پروژه شما پیشنهاد می کند عادلانه است؟
4- از کجا مطمئن می شوید پس از پرداخت اولیه این شخص پروژه شما را به موقع تحویل می دهد؟

با ایجاد پروژه خود در دیدپا افرادی که مهارت انجام پروژه شما را دارند، پیشنهاد های خود را برای انجام پروژه شما ارسال می کنند، شما قیمت ها و رتبه آنها را مشاهده می کنید، از آنها سئوال می بپرسید یا نمونه کار می خواهید تا یک نفر را برای انجام پروژه خود انتخاب کنید. شما نیاز به تامین فضای کار و هزینه های دیگر ندارید. با ایجاد بیعانه برای انجام پروژه پیمانکار مطمئن می شود شما هزینه پروژه را پرداخت می کنید و شما تا زمانی که پروژه خود را تحویل نگرفته اید هزینه ای پرداخت نمی کنید.


کارفرمایان چه هزینه ای پرداخت می کنند؟ شما می توانید با مراجعه به صفحه تعرفه های سایت هزینه پرداخت برای کمیسیون را مشاهده کنید.


چطور پروژه جدید ایجاد کنم؟ برای ایجاد پروژه جدید، فقط کافیست روی ایجاد پروژه جدید کلیک کنید و فیلدهای پروژه را پر کنید. هزینه ایجاد پروژه جدید 0 ریال می باشد
فیلد های نام، مهارت مورد نیاز برای انجام پروژه، توضیح، بودجه و تعداد روز مهلت برای ارسال پیشنهاد برای پروژه اجباری هستند و کاربر می بایست تمامی موارد را با دقت پر کند.


پروژه برجسته چیست؟ پروژه برجسته، به پروژه ای گفته می شود که با نشان از پروژه های دیگر متمایز می شود. به رقم برجسته بودن مورد توجه پیمانکاران با رتبه های بالا در سایت دیدپا قرار خواهد گرفت. چرا که کارفرما برای ایجاد پروژه خود مبلغی نیز هزینه کرده است.
مبلغ ایجاد پروژه برجسته 50,000ریال است که به هنگام ایجاد پروژه از حساب کارفرما کسر می گردد.


پروژه مخفی چیست؟ یکی دیگر از امکانات کارفرما در ایجاد پروژه جدید مخفی کردن تمامی پیشنهاد ها می باشد، شاید به هر دلیل کارفرما تمایلی نداشته باشد که افراد دیگر یا پیمانکاران از پیشنهاد های ارسال شده برای پروژه وی مطلع شوند.
مبلغ ایجاد پروژه مخفی 50,000ریال است که به هنگام ایجاد پروژه از حساب کارفرما کسر می گردد.


پروژه محرمانه چیست؟ اگر کارفرما نخواهد پروژه وی توسط بازدیدکنندگان سایت دیدپا، آنهایی که وارد سایت نشده اند دیده شود و در موتور های جستجو مانند گوگل، یاهو یا بینگ قرار بگیرد با انتخاب پروژه مخفی این امکان برای وی فراهم خواهد شد. این امکان برای کسانی مناسب است که سعی دارند ایده آنها تا جای ممکن مخفی بماند
مبلغ ایجاد پروژه محرمانه 50,000ریال است که به هنگام ایجاد پروژه از حساب کارفرما کسر می گردد.


پروژه تمام وقت چیست؟ در بعضی شرایط کارفرما ممکن است دنبال فردی باشد که می خواهد وی را بصورت تمام وقت استخدام کند. با انتخاب این قسمت پروژه وی با نشان در فهرست پروژه ها و در لیست پروژه های تمام وقت قرار می گیرد. با توجه به اینکه کارفرما هزینه 100,000 ریال بابت ایجاد پروژه خود می پردازد علی رغم ممنوعیت ارسال اطلاعات تماس در سایت دیدپا کارفرما و پیمانکار انتخاب شده امکان دریافت و ارسال اطلاعات تماس خود را خواهند داشت. همینطور سایت دیدپا از کارفرما و پیمانکار هزینه ای بابت کمیسیون برای انجام پروژه تمام وقت کسر نمی کند


پروژه فوری چیست؟ پروژه فوری نشانگر عجله کارفرما برای انجام هرچه سریع تر پروژه است و مورد توجه پیمانکارانی حرفه ای که علاقه دارند زودتر پروژه ای دریافت کنند قرار می گیرد.
مبلغ ایجاد پروژه فوری 50,000ریال است که به هنگام ایجاد پروژه از حساب کارفرما کسر می گردد.


پروژه متمایز چیست؟ رنگ پیش زمینه پروژه شما در فهرست پروژه ها متمایز از بقیه پروژه ها خواهد بود. این کار باعث می شود پیمانکاران بیشتر به پروژه شما توجه کنند.
مبلغ ایجاد پروژه متمایز 50,000ریال است که به هنگام ایجاد پروژه از حساب کارفرما کسر می گردد.

کارفرما - پروژه

چطور پروژه را پس از ثبت ویرایش کنم؟ برای ویرایش پروژه خود می توانید از صفحه داشبورد یا پروژه اقدام کنید روی دکمه ویرایش پروژه در بالای پروژه روبروی نام پروژه کلیک کیند.
توجه داشته باشید اگر پیمانکاران روی پروژه شما پیشنهاد ارسال کرده باشند شما نمی توانید نام پروژه و توضیحات پروژه را ویرایش کنید. اما شما می توانید پروژه خود را تصریح کنید و توضیحات بیشتر به پروژه خود اضافه کنید تا پیمانکاران کاملا متوجه درخواست شما شوند.
همینطور امکان ویرایش پروژه بعد از انتخاب پیمانکار بسته شده و شما دیگر قادر به ویرایش پروژه خود نخواهید بود.


چطور پیمانکاران را به پروژه خود دعوت کنم؟ پروژه شما پس از ثبت برای تمامی پیمانکارانی که مهارت انجام پروژه شما را دارند ارسال می شود ولی اگر تصمیم دارید از پیمانکاری شخصا دعوت کنید تا پیشنهاد خود را برای پروژه شما ارسال کند، ابتدا وارد پروفایل وی شوید و در سمت چپ صفحه روی دکمه دعوت برای شرکت در پروژه را کلیک کنید. توجه داشته باشید که حداقل یک مهارت کاربر می بایست با یکی از مهارتی که برای انجام پروژه انتخاب کرده اید برابر باشد.


چطور قبل از انتخاب پیمانکار، از وی سئوال بپرسم؟ شما می توانید برای تمامی کسانی که در پروژه شما شرکت می کنند و پیشنهاد ارسال می کنند پیام ارسال کنید. روی دکمه ارسال پیام در پیشنهاد کاربر کلیک کنید و سئوال خود را از وی بپرسید.


چطور پیشنهاد را انتخاب کنم؟ روی پیشنهاد مورد نظر رفته و روی کلیک انتخاب کلیک کنید. پیمانکار مورد نظر از انتخاب شما مطلع شده و درصورت توافق نهایی پروژه شما را تائید می کند. شما می توانید بیش از یک پیشنهاد را انتخاب کنید ولی فقط یک پیمانکار برای انجام پروژه انتخاب می شود. اولین پیمانکاری که پروژه شما را تائید کند پیمانکار پروژه شما شناخته خواهد شد.


آیا برای انتخاب پیمانکار می بایست مبلغ کافی در حساب کاربری خود داشته باشم؟ خیر نیازی نیست، شما می توانید بعد از توافق با پیمانکار حساب خود را شارژ کنید و بیعانه پروژه را ایجاد کنید


چطور می توانم پروژه خود را حذف کنم؟ در زمانی که پروژه شما توسط پیمانکار تائید شده و در دست اقدام است نمی توانید پروژه را لغو یا حذف کنید. درغیر این وضعیت شما می توانید درخواست خود را برای حذف پروژه خود ثبت کنید و پس از کسر مبلغ 50,000ریال از حساب شما پروژه مورد نظر حذف خواهد شد.

کارفرما - بیعانه پروژه(ایجاد پرداخت امن)

بیعانه پروژه چیست؟ بیعانه روش پرداخت مطمئن برای انجام پروژه است. شما با ایجاد بیعانه به پیمانکار مبلغی پرداخت نمی کنید ولی پیمانکار از انجام پرداخت پس از اجرای پروژه مطمئن می شود. همینطور شما نیز مطمئن خواهید شد تا زمانی که پروژه خود را بصورت کامل دریافت نکرده اید مبلغی به پیمانکار پرداخت نمی کنید.


چطور بیعانه ایجاد کنم؟ برای ایجاد بیعانه وارد حساب در حساب کاربری خود شوید و ایجاد بیعانه پروژه را کلیک کنید. نوع بیعانه خود را انتخاب کنید پروژه مورد نظر خود را انتخاب کنید و مبلغ بیعانه را وارد کنید. توجه داشته باشید که مبلغ را قبلا در حساب خود واریز کرده باشید.


آیا می توانم به پیمانکار پیش پرداخت ارسال کنم؟ بله، ولی توصیه می کنیم تا قبل از تحویل کامل پروژه مبلغی پرداخت نکنید.


چطور بیعانه را برای پیمانکار آزاد کنم؟ پس از آنکه پروژه را از پیمانکار تحویل گرفتید وارد صفحه حساب شوید و بیعانه را که برای پروژه ایجاد کرده اید را آزاد کنید.


چطور بیعانه را به دو قسمت تقسیم کنم؟ شما می توانید برای یک پروژه چند بیعانه ایجاد کنید. احتیاجی نیست در ابتدای پروژه کل مبلغ را بیعانه کنید می توانید برای شروع کار یک درصدی از مبلغ پروژه را بیعانه کنید و قبل از دریافت پروژه توسط پیمانکار مابقی مبلغ را بیعانه کنید و در انتها پس از دریافت پروژه بیعانه ها را آزاد کنید تا به حساب پیمانکار واریز شود.


چطور بیعانه را لغو کنم؟ شما نمی توانید بیعانه ایجاد شده را لغو کنید، درصورتی که پیمانکار به هر دلیلی از انجام پروژه شما منصرف شود می تواند بیعانه شما را لغو کند تا مبلغ بیعانه به حساب شما باز گردد یا برای دریافت بیعانه وارد بخش حل اختلاف شوید و اختلاف جدید ایجاد کنید.

کارفرما - رتبه

چطور به پیمانکار رتبه دهم و نظر خود را درباره وی بنویسم؟ رتبه بندی پیمانکار فقط برای پروژه هایی صورت می گیرد که پرداخت از طریق ایجاد بیعانه انجام می شود و پس از دریافت پروژه توسط کارفرما، بیعانه ایجاد شده بصورت کامل آزاد می شود. در این شرایط وضعیت پروژه به حالت انجام شده تغییر خواهد کرد و کارفرما برای ثبت رتبه پیمانکار می تواند وارد صفحه پروژه شود و در همان جا نظر خود را درباره پیمانکار بنویسد و پیمانکار را رتبه بندی کند.


اگر پیمانکار پروژه من را تکمیل نکرد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر شما برای انجام پروژه بیعانه ایجاد کرده باشید می توانید به حل اختلاف رفته و اختلاف جدید ایجاد کنید.


آیا برای ارسال رتبه محدودیت زمانی وجود دارد؟ خیر شما در هر زمان می توانید رتبه بندی را انجام دهید یا رتبه بندی خود را ویرایش کنید.


چرا نمی توانم رتبه بندی را پیدا کنم؟ رتبه بندی فقط زمانی در صفحه پروژه نمایش داده می شود که وضعیت پروژه انجام شده باشد.

پیمانکار

چطور دیدپا به پیمانکاران کمک می کند؟ پیدا کردن کار با حقوق مناسب و زمان کاری مناسب تر کار راحتی نیست، همینطور متخصصان ترجیح می دهند برای خود کار کنند تا درجایی استخدام شوند و حقوق ثابت دریافت کنند. ما اعتقاد داریم امکان پیشرفت در این شرایط بیشتر است و شما می توانید با تخصصی که دارید درآمدی بیش از درآمد کارمندی کسب کنید. اما سئوالی که پیش می آید:
چطور از تخصص خود استفاده کنم؟
از کجا شروع کنم؟
چطور سفارش کاری دریافت کنم؟
دیدپا شرایطی برای شما فراهم می آورد که می توانید آینده خود را تضمین کنید. شما با پروژه هایی که انجام می دهید برای خود اعتبار کسب می کنید، کارفرمایان و سیستم به شما رتبه می دهند و نظر خود را درباره شخص شما و تخصص شما می نویسند. درست است که آنها به صورت رو در رو با شما در ارتباط نیستند ولی اینکه شما کجای کشور هستید، چه جنسیتی دارید و غیره برای کارفرمایان مهم نیست. برای آنها این مهم است که آیا شما می توانید پروژه را انجام دهید و آیا شما به پروژه ای که میگیرید تعهد دارید یا خیر.


پیمانکاران چه هزینه ای پرداخت می کنند؟ شما می توانید با مراجعه به صفحه تعرفه های سایت هزینه کاربر ویژه را مشاهده کنید.
چنانچه بعد از اتمام عضویت ویژه ، کاربر مبلغ عضویت ویژه را در حساب خود نداشته باشد عضویت وی به حالت کاربر معمولی بر میگردد.

پیمانکار - ارسال پیشنهاد

چطور پیشنهاد خود را برای پروژه ثبت کنم؟ شما ابتدا می بایست عضویت ویژه خود را فعال کنید و مهارت های خود را تنظیم کنید. پیمانکاران فقط می توانند پیشنهادهای خود را روی پروژه هایی ارسال کنند که مهارت انجام آن پروژه را داشته باشند.
برای ارسال پیشنهاد وارد صفحه پروژه مورد نظر شوید و روی دکمه ارسال پیشنهاد کلیک کنید.


آیا برای ارسال پیشنهاد می بایست مبلغی پرداخت کنم؟ برای ارسال پیشنهاد می بایست عضو ویژه باشید.


اسپانسر پیشنهاد چیست؟ پیشنهاد هایی که اسپانسر می شوند در بالای بقیه پیشنهاد ها نمایش داده می شوند. هر پروژه بیشتر از 3 اسپانسر پیشنهاد نمی گیرد و درصورتی که شما برنده انجام پروژه شوید مبلغی که برای اسپانسر پروژه از شما کسر شده به حساب شما بازگردانده خواهد شد.


چه مبلغی می بایست برای اسپانسری پیشنهاد خود بپردازم؟ مبلغ شروع اسپانسری از 20,000 ریال شروع می شود و به ازای هر اسپانسر جدید 20% به این مبلغ اضافه می شود.


چه میشود اگر پیشنهاد اسپانسری من برای پروژه پذیرفته شود؟ اگر شما برنده پروژه شوید مبلغی که بابت اسپانسری پروژه خود پرداخت کرده اید به حساب شما باز گردانده می شود.


چه میشود اگر پیشنهاد من از اسپانسری خارج شود؟ شما اطلاعیه دریافت می کنید، مبلغی که پرداخت کرده اید به حساب شما بر میگردد و پیشنهاد شما در جای اصلی خود در لیست پیشنهادهای پروژه نمایش داده می شود.


آیا می توانم پیشنهادی که ثبت کرده ام را ویرایش کنم؟ بله، شما می توانید تا قبل از بسته شدن پروژه پیشنهاد خود را ویرایش کنید.


چرا نمی توانم روی پروژه، پیشنهاد ارسال کنم؟ برای ارسال پیشنهاد روی پروژه ها شما می بایست مهارت انجام پروژه را داشته باشید و عضو ویژه باشید، وضعیت پروژه باز باشد و شما حداکثر پیشنهادهای خود در ماه را تمام نکرده باشید.


محدودیت ارسال پیشنهاد چه مقدار است و چگونه محاسبه می شود؟ اعضای ویژه می توانند 60 پیشنهاد در ماه ارسال کنند که به این تعداد هر ماه یک پیشنهاد اضافه خواهد شد.


چطور پروژه را تحویل دهم ؟ پس از آنکه کارفرما بیعانه کامل برای پروژه ایجاد کرد، از طریق ارسال پیام پروژه را ضمیمه کنید و برای کارفرما ارسال کنید.


چطور از پروژه ای خارج شوم؟ بیعانه ایجاد شده برای پروژه را لغو کنید یا پروژه را از طریق اقدامات در داشبورد لغو کنید.

پیمانکار - بیعانه پروژه

چگونه می توانم مبلغ پروژه را دریافت کنم؟ پس از آنکه پروژه را برای کارفرما فرستادید، کارفرما می بایست مبلغ بیعانه را آزاد کند تا به حساب کاربری شما واریز شود، سپس درخواست برداشت وجه را ایجاد کنید و مراحل ایجاد وجه راطی کنید تا مبلغ درخواستی به حساب بانکی شما واریز شود


چرا از بیعانه پروژه استفاده کنم؟ استفاده از بیعانه به شما این اطمینان را می دهد تا پرداخت پس از انجام و ارسال پروژه انجام می شود. اگر بدون ایجاد بیعانه توسط کارفرما پروژه را ارسال کنید هیچ تضمینی برای دریافت وجه پروژه وجود نخواهد داشت.


چگونه کنترل کنم که آیا کارفرما بیعانه را ارسال کرده است یا خیر؟ وارد بخش حساب در حساب کاربری خود شوید در پائین صفحه بیعانه پروژه ورودی را کنترل کنید.


چطور بیعانه را لغو کنم؟ وارد بخش حساب در حساب کاربری خود شوید بر روی بیعانه مورد نظر در بخش اقدامات لغو را انتخاب کنید.


آیا ممکن است خارج از پروژه مبلغی دریافت کنم؟ خیر. هیچ انتقال وجهی خارج از پروژه مجاز نمی باشد


آیا ممکن است خارج از دیدپا مبلغ پروژه را دریافت کنم؟ این کاملا مغایر با قوانین سایت می باشد و اگر از سایت دیدپا برای انجام پروژه ها استفاده می کنید از یکی از روش های موجود برای دریافت وجه پروژه استفاده کنید.

پیمانکار - رتبه

چطور به کارفرما رتبه دهم و نظر خود را درباره وی بنویسم؟ رتبه بندی کارفرما فقط برای پروژه هایی صورت می گیرد که پرداخت از طریق ایجاد بیعانه انجام می شود و پس از دریافت پروژه توسط کارفرما، بیعانه ایجاد شده بصورت کامل آزاد می شود. در این شرایط وضعیت پروژه به حالت انجام شده تغییر خواهد کرد و پیمانکار برای ثبت رتبه پیمانکار می تواند وارد صفحه پروژه شود و در همان جا نظر خود را درباره کارفرما بنویسد و کارفرما را رتبه بندی کند.


آیا برای ارسال رتبه، محدودیت زمانی وجود دارد؟ خیر شما در هر زمان می توانید رتبه بندی را انجام دهید یا رتبه بندی خود را ویرایش کنید.


چرا نمی توانم رتبه بندی را پیدا کنم؟ رتبه بندی فقط زمانی در صفحه پروژه نمایش داده می شود که وضعیت پروژه انجام شده باشد.

حل اختلاف

حل اختلاف دیدپا چیست و چطور کار می کند؟ اگر به هر دلیل انجام پروژه با مشکل مواجه شود شما برای دریافت بیعانه می توانید از حل اختلاف استفاده کنید.
کارفرما : اگر پروژه ای که تحویل گرفته اید آنچیزی نیست که سفارش داده اید یا اصلا پیمانکار پروژه را به شما تحویل نداده است یا در انجام پروژه تاخیر چشمگیری داشته می توانید برای پس گرفتن مبلغ بیعانه از طریق ایجاد اختلاف اقدام کنید.
پیمانکار : اگر پروژه را تحویل داده اید و همچنان کارفرما مبلغ بیعانه شده را آزاد نمی کند می توانید برای دریافت مبلغ اختلاف ایجاد کنید.


چطور فرم اختلاف را پر کنم؟ برای اطلاع از روش کار راهنمای حل اختلاف را مطالعه کنید


من بیعانه را آزاد کردم ولی پیمانکار پروژه را تکمیل نکرده، آیا راهی هست که از طریق حل اختلاف اقدام کنم؟ خیر برای ایجاد اختلاف حتما باید بیعانه وجود داشته باشد.


آیا می توانم پس از بسته شدن حل اختلاف برای بررسی توسط هیات حل اختلاف، مدارک ارائه دهم؟ خیر تمام مدارک می بایست تا قبل از بسته شدن اختلاف ثبت شود.

حساب - دریافت و پرداخت

چطور حساب خود را شارژ کنم؟ از منوی سمت راست به حساب » واریز به حساب بروید و به یکی از روش های آنلاین یا آفلاین حساب خود را شارژ کنید.


روش های شارژ حساب چیست؟ شما می توانید به دو روش آنلاین از طریق درگاه بانک پاسارگاد و آفلاین از طریق واریز وجه به حساب یا کارت به کارت حساب خود را شارژ کنید.


چرا واریز من در حساب کاربری من نمایش داده نمی شود؟ واریز هایی که بصورت آفلاین انجام می شوند نیاز به تائید دارند و پس از تائید توسط تیم دیدپا در حساب شما نمایش داده خواهند شد.


از چه راهی می توانم درآمدم را دریافت کنم؟ درآمد شما از طریق پیمانکاری توسط کارفرما به روش ایجاد بیعانه یا انتقال وجه به حساب شما در دیدپا واریز می شود و درآمد شما از کسب درآمد از طریق دیدپا به حساب شما در دیدپا واریز می شود.


چطور می توانم از حسابم برداشت کنم؟ برای دریافت وجه از حساب خود به منوی سمت راست، حساب » برداشت از حساب بروید، قبل از ارسال درخواست اطلاعات بانکی و اطلاعات پروفایل شما می بایست کامل شود. اطلاعات درخواست شده را تکمیل کنید و درخواست خود را ارسال کنید تیم دیدپا پس از بررسی مبلغ درخواستی شما را از طریق کارت به کارت به حساب شما انتقال می دهد. توجه داشته باشید که هزینه کارمزد انتقال که توسط بانک کسر می گردد به عهده شماست.


چه روزهایی در هفته امکان برداشت از حساب وجود دارد؟ شما می توانید درخواست خود را در هر روزی از هفته که بخواهید ثبت کنید، حداکثر تا یک هفته به درخواست شما ترتیب اثر داده خواهد شد.


چرا همچنان درخواست برداشت وجه من درانتظار بررسی می باشد؟ اگر بیشتر از یک هفته درخواست شما معلق مانده از طریق پشتیبانی با ما تماس بگیرید.


چه موقع شما وجه درخواستی من را پرداخت می کنید؟ به درخواست های برداشت یک هفته ای پاسخ خواهیم داد.


آیا ممکن است پرداخت من را سریع تر انجام دهید؟ معمولا اولین پرداخت به علت برسی وضعیت کاربر بیشتر طول خواهد کشید و در غیر این صورت بسته به حجم درخواست ها حداکثر پرداخت ها در یک هفته انجام خواهد شد.


شماره کارت خود را اشتباه وارد کردم. چکار می بایست انجام دهم؟ درصورتی که اطلاعات نام پروفایل و شماره کارت در هنگام واریز وجه به حساب شما همخوانی نداشته باشد پرداخت انجام نخواهد شد. شماره کارت خود را ویرایش کنید ،درخواست قبلی خود را لغو کنید و درخواست جدید ارسال کنید.

کسب درآمد

چقدر درآمد کسب می کنم؟ شما برای معرفی هر فردی که عضویت خود را به عضویت ویژه ارتقاء دهد یا تمدید کند 5,000 تومان درآمد کسب می کنید.


از کجا متوجه شوم شخصی که دعوت می کنم وارد لیست کسب درآمد من می شود؟ برای معرفی می بایست از طریق روش هایی که در صفحه کسب درآمد معرفی شده اقدام کنید، کاربرانی که از طریق لینک منحصر به فرد شما وارد دیدپا می شوند از طریق کوکی شناسایی شده و پس از ثبت نام در لیست کسب درآمد شما قرار میگیرند.


آیا می توان فهمید که من در لیست درآمد چه کسی هستم یا چه کسانی در لیست من هستند؟ خیر، برای حفظ حریم خصوصی کاربران شما نمی توانید متوجه شوید که در کدام لیست قرار دارید و چه کسانی در لیست شما هستند.


درآمد من از بابت کسب درآمد کجا ذخیره می شود؟ شما در دیدپا یک حساب دارید، درآمد شما نیز در همین حساب واریز می شود و از طریق منوی بالای سایت قابل دسترس است.


چطور می توانم درآمد خود را برداشت کنم؟ در هر زمان که بخواهید می تواندی از طریق منوی بالا "حساب" درخواست برداشت از حساب ثبت کنید تا مبلغ مورد نظر شما به حساب بانکی شما انتقال پیدا کند.


آیا سقفی برای برداشت درآمد وجود دارد؟ خیر


تا چه مدت افرادی که من معرفی کرده ام در لیست کسب درآمد من می مانند؟ 24 ماه


اگر افرادی که من معرفی کرده ام عضویت ویژه خود را دوباره تمدید کنند من درآمد کسب می کنم؟ بله، به همان میزان بار اول


از چه طریق می توانم افراد را به دیدپا معرفی کنم؟ شما می توانید از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی، قرار دادن بنر یا لیست پروژه ها در سایت خود دیدپا را به افراد معرفی کنید. توجه داشته باشید که افرادی را با لینک منحصر به فرد خود به دیدپا معرفی کنید تا این افراد پس از ثبت نام در لیست کسب درآمد شما قرار بگیرند.

تمامی حقوق متعلق به دیدپا است.
Scroll to Top
لطفا صبر کنید درحال بارگذاری صفحه